Sarı ”Makama Değil Gönüllere Talip Oldum”

Sarı ”Makama Değil Gönüllere Talip Oldum”

MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı,28.dönem seçimlerinin ardından bir mesaj yayımladı.

Sarı şu ifadelerde bulundu;

”Makama Değil Gönüllere Talip Oldum
Ben bir hayal kurdum yıllar önce… Toprağımın insanının toprağında mutlu olduğu… Anaların gurbete giden evlatlarının ardından gözyaşı dökmediği… Pırıl pırıl gençlerin başarılarını dünyanın duyduğu… Bu verimli topraklarda çiftçinin, üreticinin yüzünün güldüğü… Cumhuriyet’in doğum belgesinin imzalandığı bu toprakların, Milli Mücadele’nin başlangıç ateşini yakan hemşehrilerimin layık olduğu tüm imkanları sunmak için yola çıktım.

14 Mayıs Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Amasya Milletvekili adayı oldum. Bu yolculukta benimle aynı hayali kuran birçok gönüldaşım yanımda oldu. “Ya Bismillah” diyerek çıktık er meydanına. Bizler burada mertçe mücadele ettik. Fakat dedim ya burası er meydanıydı. Biz sadece gözümüzün gördüğü rakiplerimizle mücadele ettiğimizi sanma gafletine düştük. Çünkü biz sahte, fitne, hile bilmeyiz. Yiğitlik, dürüstlük, şeffaflıktır bizim bildiğimiz.. Adaylığımızı ilan ettiğimiz günden itibaren er meydanında göremediklerimizden gelen kurşunlara hedef olduk. Yine de yılmadık toprağımız için, Amasyalı hemşerilerimiz için, kurduğumuz hayaller için bizler gece gündüz bu meydandaydık. Türk Milleti’nin istikbalini belirleyecek 14 Mayıs Genel Seçimlerini huzur ve güven atmosferine gölge düşürmeden sükunetle tamamlama gayretindeydik. Seçim sonuçları ümit edilen gibi olmamış olsa da bu süreçte ben inanıyorum ki gönülleri bir ettik. Sadece partimizin il ve ilçe teşkilatları, gençlik örgütlenmeleri ve gönüllüleri değil, temsil ettiğimiz siyasi partiden olmasa da gerçekleri gören, helali haramı bilen, hizmetlerin farkına varan birçok hemşehrimle seçim çalışmaları esnasında gönül köprüleri kurduk. Bu köprüler sadece seçim sürecinde kurulup sonra yıkılan cinsten değildi. O Amasyalı hemşehrilerim Amasya’da, Ankara’da, İstanbul’da ne zaman kapımı çalsalar baştacı olacaklarını biliyorlar.

31 Mart 2019 yerel seçimleri ile sizlerin iradesiyle Amasya’nın emin kişisi olma mazhariyetine eriştiğim ilk günden itibaren gecemi gündüzüme katarak sizlere hizmet etmeye, kendime gençliğimde sizler için verdiğim sözü yerine getirmeye çalıştım. Belediyemizin bütçesini sizlerin emaneti olarak sarf etmeye, belediye hizmetlerini şeffaflık, tarafsızlık, hakkaniyet ve adalet ölçülerini gözeterek yapmaya gayret ettim. Öyle yatırımlar yaptım öyle tohumlar ektim ki, sizlerin torunları bile meyvelerini yerken beni hayır ile anacak. Ben ahdime vefa gösterdim ve doğup büyüdüğüm şehrime yetkim ölçüsünde hizmet etme borcumu ödedim. Belediye Başkanlığım döneminde benimle birlikte çalışan mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve gönüllü destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Görevimi layıkıyla yaptığıma olan inancım ile sizlerden helallik istiyorum. Bir selam alıp, bir çay içtiğim, derdini çözdüğüm, çözemesem de yükünü almaya çalıştığım hemşehrilerim, ben hakkımı hepinize helal ediyorum. 14 Mayıs seçimi sonuçlarının Amasya için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm Amasyalı kardeşlerime İstanbul’da da gönül kapımın sonuna kadar açık olduğunu tekrar hatırlatıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir