Gerçekliğin Algısını Kurgula,Tasarla ve Yönet

Gerçekliğin Algısını Kurgula,Tasarla ve Yönet

 

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait “Ayna Dünyalar Amasya (ADA Film Atölyesi) Projesi” kapsamında öğrenciler kısa film eğitimini tamamladı.

Atölye kurulum ve Eğitim faaliyetlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Gelecek Gençlerin Kültür Endüstrileri Programı tarafından ve Atölye donatım ekipmanlarının Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilmiş olan proje kapsamında Amasya Torumtay Mesleki ve Anadolu Lisesi Radyo Televizyon Bölümüne GreenBox (Yeşil Stüdyo) teknolojisi ile donatılmış bir laboratuvar kazandırılmıştır.

Proje kapsamında Amasya Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Amasya Sosyal Bilimler Lisesi, Amasya Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerinin katılımıyla yüz yüze ve uzaktan eğitimler gerçekleştirilmiştir. Öğrenciler teorik ve uygulamalı olarak temel kurgu eğitimi, prodüksiyon ve sanat eğitimi, yayıncılık eğitimi, yayıncılık ekipmanları kullanım eğitimi, GreenBox kullanım eğitimlerine katılarak Amasya’nın tanıtımına yönelik kısa film oluşturmuşlardır.  Eğitimler, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi Görüntü Yönetmeni Hüseyin Kerem Günüç, Drone Eğitmeni Bünyamin Uğurlu ve Greenbox Teknolojileri Uzmanı Fatih Özhan tarafından verilmiştir.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen: “Mesleki ve Teknik Eğitime gösterdiği ayrıcalık ve önemden dolayı Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğüne, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’ya ve teşekkür ederim.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir