TİMBİR, Azerbaycan’da Medya Geliştirme Ajansı ile Bir Araya Geldi

TİMBİR, Azerbaycan’da Medya Geliştirme Ajansı ile Bir Araya Geldi

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ve beraberindeki heyet, Azerbaycan’da Medya Geliştirme Ajansı yetkilileri ile bir araya geldi.

TİMBİR, Azerbaycan’da Medya Geliştirme Ajansı ile bir araya geldi

Medya Ajansını ziyaret eden Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, TİMBİR Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Azerbaycan Temsilcisi Agil Alesger ile Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi Tuğrul Allahverdili, Medya Geliştirme Ajansı’nda toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Medya Geliştirme Ajansı İcra Direktörü Ahmet İsmayilov, Azerbaycan’da medya alanında uygulanan reformların niteliği, Medya Kanunu’nun hedefleri, medya konularının ekonomik bağımsızlığının güçlendirilmesi, medya kuruluşlarının ekonomik bağımsızlığının güçlendirilmesi, gazetecilerin ve toplumun profesyonelliği, sorumluluk ve sorumlulukları konusunda medya okuryazarlığının artırılması yönünde geniş bilgi vererek, ülke hakkındaki gelişmeleri dünya toplumuna aktarmanın önemini vurguladı.

Türk İnternet Medyaları Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa da derneğin faaliyetleri hakkında detaylı bilgi vererek, ortak projelerin gerçekleştirilmesi doğrultusunda etkin ve karşılıklı iş birliği ilişkileri kurulması konularına dikkat çekti.

Toplantıda Türk devletleri arasında medya alanında işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir