Suluova Ticaret ve Sanayi Odası, Yerli ve Milli Otomobil TOGG’u Teslim Aldı

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası, Yerli ve Milli Otomobil TOGG’u Teslim Aldı
TOGG’un Türkiye’nin renkleri serisinde Anadolu’nun bereketli topraklarından ve ikliminde ilham alan Anadolu ateşi rengindeki araç, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu‘ya teslim edildi.
TOBB öncülüğünde 81 ilden 365 oda ve borsa başkanının kura çekimi gerçekleştirdiğini belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Suluova TSO Yönetim Kurulu Başkanı Turgut AKSU, “STSO olarak kura çekimimiz neticesinden yerli ve milli aracımızı teslim aldık. TOGG, Türkiye’nin geleceğine ışık tutan önemli bir projedir ve STSO olarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. TOBB Sosyal Politikalar Kurulu Başkanlığı görevim neticesinde TOGG baştan sona takip etme, inceleme fırsatım oldu. Bu büyüklükte bir vizyonu ortaya koymak ülkemize kazandırmak cidden çok büyük bir iş.
Türkiye’nin otomotiv sektöründe kendi yerli markasını yaratma hedefinin, uzun yıllardır süren büyük bir çaba sonucu gerçekleştirdi. TOGG’un bu başarısının, ülkenin teknolojik ve endüstriyel potansiyelinin en iyi örneklerinden biridir, aynı zamanda, bu önemli adımın Türk sanayisinin uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracağını ve ülkeyi daha da ileri taşıyacaktır. Bu vesile ile Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TOBB Başkanım M.Rifat Hisarcıklıoğlu‘na, bakanlarımıza ve tüm TOGG çalışanlarına, tüm yatırımcı kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yerli ve milli otomobilimizi ülkemizin sanayi ve ekonomisine katkı sağlayacak şekilde kullanmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir