Kontenjan Doluluk Oranımız Yüzde 100

Kontenjan Doluluk Oranımız Yüzde 100

ükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre2023-2024 eğitim-öğretim yılında Amasya Üniversitesi’ne ayrılan1595’i lisans ve 3330’u önlisans programkontenjanlarının tamamı doldu. Kontenjan doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “2023 yükseköğretim yerleştirme sonuçları öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlı olsun.Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarına görekontenjan doluluk oranımız yüzde 100’e ulaştı.Amasya Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerimizin; akademik, mesleki, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmeleri ve gülen yüzleriyle üniversitemizden ayrılmaları için çalışacağız. Öğrencilerimiz, bilginin üretildiği, tartışıldığı, uygulandığı ve aktarıldığı bir ortamda eğitim-öğretim görecekler.” dedi.

Kayıtların 28 Ağustos’ta başlayacağını vurgulayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “2023-2024 eğitim-öğretim yılında üniversitemize kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını 28-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yaptırabilirler. Yüz yüze kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz ise 28 Ağustos-01 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıtlarını yerleştikleri fakülte/yüksekokullarda yaptırabilecekler. E-kayıt yaptıran öğrencilerin kesin kayıt için Amasya’ya ve üniversitemize gelmelerine lüzum yok. Aramıza yeni katılan öğrencilerimize Amasya’ya ve Amasya Üniversitesi’ne hoş geldiniz diyor, eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir