Bakan Göktaş Amasya’ya Geldi

Bakan Göktaş Amasya’ya Geldi

Bakan Göktaş: Şehit ve Gazi Çocuklarının Kreş Hizmetinden Ücretsiz Yararlanmasını Sağlıyoruz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Tüm çocuklarımızın kreş hizmetinden eşit şekilde yararlanması, fırsat eşitliğinin sağlanması için kreş hizmetlerinde son derece hassas davranıyoruz. Örneğin şehit ve gazi çocuklarının ekonomik durumuna bakılmaksızın kreş hizmetinden ücretsiz yararlanmasını sağlıyoruz” dedi.

“Çocuklarımızın Geleceğe Hazırlanması, Bütün İnsanlığa Karşı Görevimiz”

Çocukların geleceği için aile bütünlüğünün önemli olduğuna değinen Bakan Göktaş, “Çocuklarımızın en iyi imkanlarda aile bütünlüğünü önceleyerek, geleceğe hazırlanması ülkemize ve bütün insanlığa karşı görevimiz. Pek çok ülkeyi gerilerde bırakan bir çocuk nüfusuna sahip olduğumuz düşünüldüğünde bugün burada geleceğimizin temellerini attığımız net bir şekilde anlaşılacaktır” dedi.

“Çocuğun Gelişim Süreci Bütüncül Bakış Açısı Gerektirmektedir”

Çocukların gelişim sürecinde önemli olanın bütüncül sağlık olduğunu dile getiren Bakan Göktaş, “Anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinden başlayarak çocuğun gelişim süreci bütüncül bakış açısı gerektirmektedir. Çocukların sağlıklı, sosyal ve duygusal yönden güçlü, her türlü tehlikeden uzak, problem çözme yeteneği yüksek ve üretken birer yetişkin olmaları toplumsal kalkınmanın da son derece önemi bir parçasıdır” açıklamasında bulundu.

“Çocuklarımız İçin Yapacağımız Her Yatırım, Yapacağımız En Büyük Hizmetlerden”

Çocuklar için yapılacak çalışmaların, ülkeye de önemli katkılar sağlayacağını söyleyen Bakan Göktaş, şu açıklamaları kaydetti:

“Bizler Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla çocuklarımız için yeni projeler geliştirip hayata geçiriyoruz. Nitekim Bakanlığımızca denetimi yapılan 2 binden fazla kreşte 55 binden fazla çocuğumuz hizmet almakta.

Çocuklarımız için yapacağımız her yatırım, onlara en iyi imkanları sunmak ülkemize yapacağımız en büyük hizmetlerden biri. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarla ilgilenirken, onları severken, bizler de dönüşürüz. Çocuklarla aramızdaki sevgi bağı vicdanımızı diri tutar. Bizleri daha merhametli ve empati duygusu güçlü bireyler yapar. Sevgi ve merhametin hakim olduğu bir dünyada yaşamak için çocuklara ihtiyacımız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir