Ekrem İmamoğlu Amasya’da Vatandaşlara Seslendi

Ekrem İmamoğlu Amasya’da Vatandaşlara Seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Amasya’da vatandaşlarla bir araya geldi.

İmamoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi ;

BAHAR GELİYOR

“Memleketimin her insanının kalbinden geçen en güzel duyguların var olacağı bir bahar geliyor. Milletçe başaracağız. Amasya başka bir duygunun şehri, burası Cumhuriyet’in, Atatürk’ün adım adım attığı Cumhuriyet izinin şehri. Amasya, ‘Bu milletin istiklalini kurtaracak olan milletin azmi ve kararlılığıdır’ sözünün çıktığı yer. Atamıza coştuğu yer. Bu yolculuk Amasya’dan Sivas’a, Sivas’tan Erzurum’a, tekrar Sivas daha sonra kongreler biter Hacı Bektaş’a uğrar, milleti adına kadim topraklarla dertleşir. Atatürk  Ankara’ya varır bir söz söyler; ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.’

Biz demokrasi aşığı bir milletiz, özgürlüğünden taviz vermez bir milletiz, bizi kimse zapt edemez, bastıramaz, alıkoyamaz, gasbedemez. Belki bu girişimi yapar ama asla buna fırsat vermeyiz. Bu bazen dahili birtakım uğraşlarla olur bazen harici birtakım uğraşlarla olur ama biz onlarla mücadeleye alışığız. Bugünler zorluklarla geçiyor olabilir, sıkıntıyla geçiyor olabilir. Bu da demokrasinin olgunlaşma süreci için önemli bir adımdır. Biz bugün buradayız. Çocuklarımızın geleceği için buradayız. Gençlerimizin umudu için buradayız. Gençlerimizin yüzü gülsün diye buradayız. Onların enerjisiyle beslenen kadınların toplumdaki yeri güçlensin diye buradayız. Kadına şiddete karşı olduğumuz için buradayız. Kadının emeğini hak ettiğini elde etmesi için buradayız.

YARI YARIYA FAKİRLEŞTİK

Beyefendiler onurludur, gururludur çalıştığının karşılığını almak ister. İşsiz kalmak istemez. Cebinde beş kuruşu olmadan hiç kimse yaşayamaz. Millet fakirlikle yüzleşiyor. Bugün ülkemiz bir yıl, bir buçuk yıl öncesine göre yarı yarıya fakirleşti. Kıyma olmuş 300 lira, et alabilir musunuz? Sevgili gençler halanız, dayınız, tanıdığınız, ahbabınız olmadan o partiye üye olmadan işe girebilir misiniz? İşte biz gençlerin o emek, hak, hukuk zincirini yeniden tamir edeceğiz. Şunu kuracağız; ‘Ben çalışırsam olur.’

“BİZ BU SEÇİMİ SADECE BİZE OY VERENLER İÇİN DEĞİL BÜTÜN BİR MİLLET İÇİN KAZANACAĞIZ”

Bu işi hep birlikte başaracağız, herkesin gönlünü kazanacağız, konuşacağız, derdini dinleyeceğiz vatandaşımızın. Bu memleketin kurtuluşa bir araya gelmeye ekonomide, eğitimde, sağlıkta iyileşmeye, adalete, gençlerin geleceğe umutla bakmaya ihtiyacı var. Fırça atar gibi konuşan siyasetçilerden bıktık deyin, suratı asık değil yüzü güleç insanlar istiyoruz deyin. Milleti işaretle bile bölen değil birleştiren, bu sürece ihtiyacımız var diye yola çıktık, bunları anlatın. Hazırız biz, bu milleti ayağa kaldıracağız hep beraber. Kimsenin kalbini kırmayacağız. Biz bu seçimi sadece bize oy verenler için değil bütün bir millet için kazanacağız. 15 Mayıs’ta her şey çok güzel olacak.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir