Erdoğan: Seçim Yenilgileri Dışında Hikayeleri Yok

Erdoğan: Seçim Yenilgileri Dışında Hikayeleri Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’de gerçekleştirdiği konuşmasında “Kocaeli’nde devletin malını mülkünü götüren, devletin malı mülkü ile her şeyi hiç eden adam milletimin karşısına yeniden milletvekili aday olarak çıkarılıyor. Milletimizin hiçbir ferdi memleketinin evlatlarının istikbalini böyle bir yapıya emanet etmeyecektir” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de depremzede vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşma gerçekleştiren Erdoğan, “İnşallah depremin yaralarını tamamen sarıncaya kadar sahada olmaya devam edeceğiz. Şehirlerimizi tekrar eski ihtişamına, kayıplarımızı geri getiremesek de vatandaşlarımızı tekrar eski düzenine getirinceye dek durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. Depremzedelerimize sahip çıkacağız” sözleriyle konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu sözleri kullandı:

Malumunuz ülkemiz 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerin atmosferine girmiş durumdadır. Sandığın önümüze gelmesine bir aydan az bir zaman kaldı. Seçimler yaklaştıkça birileri yine ikbal derdine düştü. Tüm tuşlara aynı anda basmaya başladı. Terör örgütünün uzantılarıyla iş birliğinden, sapkın yapılarla sütre gerisinde yürütülen gizli pazarlıklara kadar her türlü yolu deniyorlar. Bizimle eser ve hizmet siyasetinde yarışmak yerine, abuk sabuk vaatlerle günü kurtarmaya çalışıyorlar. Onca yıldır yönettikleri belediyelerde yapmadıkları, önce söz verip sonra üzerine beton döktükleri ne kadar iş varsa ısıtıp ısıtıp tekrar gündeme getiriyorlar. Bakınız deprem felaketinin üzerinden 2 aydan fazla zaman geçti. İlk günlerde ortalığı ayağa kaldıranlardan şimdiye kadar insanımızın derdine derman olacak hiçbir teklif gelmedi. Neden? Çünkü bunların millete umut olacak hiçbir projeleri yok. Mazilerinde ülkeye kazandırdıkları hiçbir yatırımları yok. Göğüslerini gererek örnek gösterebilecekleri hiçbir eserleri yok. Ülkenin ve milletin geleceğine dair hiçbir ufukları, hiçbir hayalleri yok. Gençlerimize umut aşılayacak hiçbir ürünü, hiçbir vizyonları yok. Türkiye’nin sorunlarını çözecek kapasiteleri ve çapları yok. Seçim yenilgileri dışında, siyasi hayatlarında anlatabilecekleri bir hikayeleri yok.

“Adaylarını bile kavgasız belirleyemediler”

Peki bu yoklar ve yokluklar ittifakında ne var? Bolca anlaşmazlık, çekişme, Bizans oyunu, yapılanı yıkma sözü, Türkiye’yi eski günlerine geri döndürme taahhüdü var. 1 sene boyunca onlarca toplantı, yüzlerce temas yaptılar ama adaylarını bile kavgasız belirleyemediler. Aynı masanın etrafına oturmuş 7 kişi daha birbirlerini idare edemiyorlar, lafa gelince 85 milyonluk Türkiye’yi yönetmekten bahsediyorlar. Birilerine makam mevkii dağıtmak dışında, ortada anlaştıkları hiçbir konu yok fakat ağızlarını her açtıklarında uzlaşmadan, uzlaşarak anlaşarak ülkenin meselelerini çözmekten dem vuruyorlar. Her partinin genel başkanına birer cumhurbaşkanı yardımcılığı dağıtıyorlar. Bunların devlet yönetmek nedir haberi yok. Böyle devlet yönetmek olur mu? Ondan sonra da utanmadan sıkılmadan israftan bahsediyorlar. İsrafın ta kendisi bu.

“Bunların derdi Kandil’in talimatlarını gerçekleştirmek”

Bunların tek bir derdi var. Kandil’den aldıkları talimatı yerine getirmek. Bunların tek derdi var. Terör örgütleriyle el ele, omuz omuza kardeşçe yürümek. Bunlar değil mi Diyarbakır Annelerinin yavrularını dağa kaçıranlar? Bunlar değil mi 50 bin Kürt vatandaşımızı katledenler? Selo denilen adam Kürt mü zannediyorsunuz? O Zaza, Kürt değil ama onunla övünüyor. İmralı’daki çocuk katilini de çıkaracaklarını söylüyorlar. Benim vatansever milletim, o terör örgütünün parlamentodaki temsilcilerine yürü der mi? Bunların önünü açar mı? Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta bunları sandığa gömeceğiz.

Benim milletim koalisyon dönemlerinin ne demek olduğunu çok iyi bilir. O dönemlerde bu ülke nelerin bedelini ödedi bunu çok iyi bilir. Bu millet, siyasi istikrarsızlığın nasıl faturalar ödettiğini çok iyi bilir. Benim Kocaelili vatandaşım, terör örgütlerine teslim olmanın, terör örgütleriyle kol kola girmenin neye mal olacağını çok iyi bilir. Bildiği için de böyle göz boyamalara asla izin vermez.

“Vatandaşın aklını hafife alanlar hep kaybetmiştir”

Vatandaşın aklını, basiretini, ferasetini hafife alanlar şimdiye kadar hep kaybetmiştir, inşallah yine kaybedecektir. Kocaeli’nde devletin malını mülkünü götüren, devletin malı mülkü ile her şeyi hiç eden adam milletimin karşısına yeniden milletvekili aday olarak çıkarılıyor. Milletimizin hiçbir ferdi memleketinin evlatlarının istikbalini böyle bir yapıya emanet etmeyecektir.

“Sandıkta en büyük tokadı gençlerimiz atacak”

Bunlar eski günleri bilmeyen gençleri kandırabileceklerini düşünüyor. Gençler, Osmangazi Köprüsü’nün hesabını bunlara sormanız lazım. Bunlar Osmangazi Köprüsü’nü bırak, tahta köprü bile yapamazlar. Biz Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni bunlara rağmen yaptık. Biz Fatih’in torunlarıyız. Dedik ki madem Fatih, gemileri karadan yürüttü, biz de denizin altından yürüteceğiz. Bu yetmez dedik. Avrasya Tüneli’ni de yaptık. 7 saat 15 dakikada İstanbul’dan İzmir’e gidiliyordu. Şimdi İstanbul İzmir 3 saat 15 dakika. Onlar laf üretir, biz iş üretiriz. Sandıkta bu masaya en büyük tokadı gençlerimiz indirecek. Bu gençler tokadı öyle bir indirecek ki, seçimden sonra o masanın etrafında kimse kalmayacak, siyasi mevta olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir