Amasya Üniversitesi, Savunma Sanayisi Projelerinde Yer Almaya Hazırlanıyor

Amasya Üniversitesi, Savunma Sanayisi Projelerinde Yer Almaya Hazırlanıyor

Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Savunma Sanayisi Projelerinde Yer Almaya Hazırlanıyor.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Mimarlık Fakültesi Malzeme ve Beton Laboratuvarında İncelemelerde Bulundu.

Amasya ÜniversiteSİ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Mimarlık Fakültesi Malzeme ve Beton Laboratuvarı, Teknoloji ve Uygulama Laboratuvarı ile Nano ve Termal Analiz Laboratuvarlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarette Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye Rektör Danışmanı İsmail Kazan da eşlik etti.

Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı ve Mimarlık Fakültesi Laboratuvarlar Sorumlusu Doç. Dr. Murat Gökçe, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye, savunma sanayisi için geliştirilen zırh delici mermilere karşı mukavemetli Modüler Balistik Lego Beton, Kendiliğinden Yalıtımlı Lego Beton ve Hiç Yanmaz %100 Yalıtım Betonu, dekoratif ev mobilyası ebru stone ve manyetik edilmiş suyun kullanımı ile ilgili sunum yaptı.

Savunma sanayisi, inşaat ve hizmet sektörü ile ilgili projelerle ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Turabi, projeleri yürüten Doç. Dr. Murat Gökçe’ye ve laboratuvarda çalışmalara destek veren akademisyenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir