Yükseköğretimde Engellilik Konulu Konferans Gerçekleşti

Yükseköğretimde Engellilik Konulu Konferans Gerçekleşti

Amasya Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Kulübü, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği ile beyazay Derneği Amasya Şubesi işbirliği ile düzenlenen ‘Yükseköğretimde Engellilik’ konulu konferans Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Konferansa; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı İsmail İlmaz, Beyazay Derneği Amasya Şube Başkanı Prof. Dr. Ünal Kurt, Amasya Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş ile akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarını Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı İsmail İlmaz, Beyazay Derneği Amasya Şube Başkanı Prof. Dr. Ünal Kurt ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin’in yaptığı konferans, Yazar Halis Kuralay’ın konuşmalarıyla devam etti.

Konferans fidan serifikası taktimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. Yazar Halis Kuralay, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında da ziyaret etti. Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir