Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır

Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır

Amasya OİM’ünce 2023 yılı iş programları doğrultusunda yürütülen ormancılık faaliyetlerinin ilk altı aylık gerçekleşmelerinin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bölge Müdürü Ferdi Özer başkanlığında Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Şenlikoğlu, Amasya Orman İşletme Müdürü İbrahim Yılmazer, Müdür Yardımcısı ve İşletme Şeflerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda;
İşletme Müdürü İbrahim Yılmazer tarafından 2023 yılı iş programı doğrultusunda bölgede yürütülen ormancılık faaliyetlerinin gerçekleşmeleri ve yıl sonu hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği genel bilgilendirmenin ardından işletme şefleri tarafından şeflik bazlı iş programları, gerçekleşmeler, devam eden çalışmalar ve yıl sonu hedefleri hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.
Yapılan sunular esnasında ilgili ormancılık faaliyetlerinin başarıya ulaşması için teknik olarak nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verildi.
Toplantıya katılan Orman Muhafaza Memurları tarafından sahada yürütülen çalışmalar esnasındaki uygulamalar, sorunlar ve çözüme yönelik yapılanlar hakkında sorular sorularak bilgileri tazelendi.
Toplantının sonunda yapılan değerlendirme ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında aktarılan talimatların ardından Bölge Müdürü Ferdi Özer tarafından yapılan konuşmada; ”Bugün itibariyle işletme müdürlüklerimizde gerçekleştirilen toplantılarımızın tamamladık. Toplantılarda İşletme müdürlerimiz tarafından yapılan bilgilendirme işletme şeflerimiz tarafından yapılan brifing sunularıyla ormanlarımızın adete röntgenini çekmiş olduk.Aksayan, geliştirilmesi gereken ve güçlü olduğumuz yönlerimizi gördük.
Arkadaşlar; Bizler, toprağının bereketi ve içilebilir su kaynaklarının korunabilmesi için hayati öneme sahip olan ormanlarımızı korumak çoğaltmak ve gelecek nesillere devretmekle görevlendirilen bu ülkenin neferleriyiz.Yaptığımız işte keyfiyet değil mecburiyet var.
Sahada yürütülen ormancılık faaliyetlerinin başarıya ulaşması için sizlere her türlü desteği veriyoruz. Sizler sahada olacak bizlerde yapılan çalışmaların takipçisi olacağız.Ormancılık mevsimle birlikte hareket etmeyi zorunlu kılmaktadır.
Sizler elinizden gelenin en iyisini yaparak saha çalışmalarınızı tamamlayacak ve zamanında sahadan çıkacaksınız. Mücadeleniz mutlaka karşılığını bulur.Yıl sonu geldiğinde Övgü haksa yergi de hak olmalıdır. Bizlerde değerlendirmelerimizi buna göre yapacağız.
Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir