Vali Yılmaz Doruk 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Vali Yılmaz Doruk 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Mesaj Yayımladı
Vali Yılmaz Öğretmenler günü mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir.
 
Her biri adeta bir irfan pınarı olan öğretmenlerimizin güzel hasletlerle donattığı her evladımız huzurlu bir toplum, kurtarılmış bir gelecek ve filizlenmiş bir medeniyet demektir.
 
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İnsanlık toplumunun en fedakâr, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir” sözü, öğretmenlerimizin değerini açıkça ortaya koymaktadır.
 
Sevgili öğretmenlerimiz, öğrencilerinize sadece bilgi aktarmaktan ziyade, bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden; onları milli ve manevi değerlerimize haiz şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim.
 
Ecdadımızın bizlere emanet ettiği Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı Ruhunu, 15 Temmuz Ruhunu yaşatmada en önemli rol de sizlere düşmektedir.
 
Türkiye Yüzyılı’nda; tarihimizden aldığımız güç ve ilhamın yanı sıra sizlerin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştireceği nesillerle, Ülkemiz daha müreffeh yarınlara adım atacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevleri başındaki öğretmenlerimiz ile eğitim camiasına uzun yıllar hizmet ederek, emekli olmuş öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir