Vali Mustafa Masatlı’nın Ramazan Mesajı

Vali Mustafa Masatlı’nın Ramazan Mesajı

Bereketin, bolluğun ve paylaşmanın yoğun şekilde yaşandığı, özlemle beklediğimiz 11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu Ayda da “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevremize karşı duyarlı olmalı, yardıma muhtaç kardeşlerimizi unutmamalıyız.

Bu yıl Ülkemizin yaşadığı felaketler nedeniyle yüreğimiz buruk olsa da, sabır ve dirayetle birbirimize kenetlenmeliyiz.

Ülkemiz birlik ve beraberlik içinde el ele, gönül gönüle vererek, bu zor günleri de muhakkak atlatacaktır.

Ramazan Ayında afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak, birliğimizi ve dirliğimizi daha da güçlendirecektir.

Bizler Ramazan Ayında Koordinatör Vali olarak görevlendirildiğimiz Hatay’da depremzede kardeşlerimizle beraber iftarımızı ve sahurumuzu yaparken, gönlümüzün bir köşesi de daima Amasya’mızda ve Amasyalılarla olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, özlemle beklediğimiz Mübarek Ramazan Ayı’nın, Ülkemizin yaşadığı zor günleri geride bırakmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Değerli Amasyalı hemşerilerimin, Hatay’ın Kadirşinas Halkının, Aziz Milletimizin ve Tüm İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir