Tarım Lisesi Yeni Bir Üretime Hazırlanıyor

Tarım Lisesi Yeni Bir Üretime Hazırlanıyor

Amasya Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir MTAL Gıda Teknolojisi Alanı Meyve Kurutma Atölyesinde Deneme Üretimleri Başladı.🍎🍎

Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Gıda Teknolojisi Alanı için atölyeler oluşturuldu. Yeni açılan ve deneme üretimlerine başlayan atölyelerin çalışmaları hakkında Okul Müdürü Turan Köse’den brifing alan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen konuşmasında :

“Yeni alanlar, yeni atölyeler ve üretimler heyecan verici. Öğrencilerimiz, Bakanlığımızın eğitim-üretim-istihdam politikasıyla, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in öncülüğüyle hedef çizen, üreten meslek liselerinde öğrenim görmenin mutluluğunu yaşamaktalar.

Meslek liselerimizde kurulan bu ve benzeri atölyelerle öğrencilerimizin mesleki eğitim veren kurumlarımıza ilgilerinin arttığını görmekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı iletişimlerini, iş birliklerini artırarak öğretmen ve öğrencilerimizin günceli ve hayatı yakalamalarını sağlamaya gayret ediyoruz. Bu noktada meyve   ve sebzede öncü olan Amasya’mızın meyve kurutma ve benzer alanlarda markalaşması önemli bir süreçtir.

Elmada, kirazda, hünnapta söz sahibi il olan Amasya’mızda bundan sonra yaş meyve ve sebzeyi kurutarak iç ve dış piyasaya pazarlayan bir vizyonu gençlerimize ve Amasya’mıza kazandırmaya çalışıyoruz. Üretilen meyve ve sebzenin ekonomik değerinin korunması ve ihtiyaç fazlası ürünün besin değerini kaybetmeden değerlendirilmesi ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu vizyon, eğitimi-üretimi-istihdamı düşünen ülkemiz adına müreffeh yarınlar için atılmış Bakanlığımızın  önemli bir adımıdır ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir