MHP Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül Oldu

MHP Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül Oldu
Amasya Belediye Hizmet Binası’ndaki Şehzade Salonu’nda gerçekleşen 14.olağan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Tek aday olan Mustafa Akgül, olağan kongrenin ardından MHP Amasya İl başkanı olarak seçildi.
Düzenlenen kongreye, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP MYK Üyesi Kadir Şekerci, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Eski Belediye Başkanı Mehmet Sarı, MHP İl Başkanı Şuayip Ak, siyasi parti temsilcileri ve parti üyeleri de katıldı.
Kongrenin ardından konuşan Mustafa Akgül, parti teşkilatının üyelerine teşekkür etti. Akgül, konuşmasında: “Bugün burada, partimizin 14. Olağan Kongresi’ni, tüm gönüldaşlarımızla omuz omuza bir toy havasında gerçekleştirmemize vesile olan ve salonumuzu şereflendiren tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim. Geçmişten aldığımız ilhamla Amasya’mızda yeni bir sayfa açmak için çalışacağız. Bizleri bir arada tutan ortak dil, tarih, kültür ve ülkü ilkeleriyle yolumuza devam edeceğiz. Cenab-ı Allah’ın izni ve delegelerimizin desteğiyle bu kongre sonucu, Milliyetçi Ülkücü Hareketin Amasya’da yeniden şahlanmasına vesile olacaktır.
Amasya’da Milliyetçi Hareketi gönülden destekleyen tüm ülküdaşlarımızla samimiyet, dürüstlük ve ahde vefa ilkelerimize bağlı olarak bir araya geleceğiz. Hiç kimseyi ayırmadan, gönül sıkılmadan, kapı çalmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnanıyoruz ki samimiyetle çıktığımız her yol, gayretle birleştiği zaman Allah’ın takdirine tabidir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir