Merzifon Meslek Lisesi 10 İlden 22 Grup Arasında 3.Oldu

Merzifon Meslek Lisesi 10 İlden 22 Grup Arasında 3.Oldu

“Yenilenebilir enerjiye açız, fosil yakıtlara TOGG’uz”

 Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) koordinesinde ve  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve 10 ilin İl Millî Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde “@VOCATLON Projesi Mesleki Girişim Maratonu” Kastamonu’da gerçekleştirildi.

 Amasya’yı temsilen Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencilerimizden oluşan proje ekibi yarışmaya katılarak 10 ilden 22 grubun arasından 3. oldu. Öğrencilere Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ümit Altıntaş rehberlik etti.

Projeleriyle öğrenciler yerli ve millî elektrikli aracımız TOGG’dan aldıkları ilhamla elektrikli araçların şarj istasyonlarının çoğalacağı, yolların ve kültürlerin kesiştiği Merzifon’un elektrikli araç şarj üssü olacağı fikriyle yola çıktılar.

 Öğrenciler projelerinde dikey rüzgar türbinleri ve güneş panelleri kullanarak tamamen yenilenebilir enerji kullanacak;ilimize,ülkemize katkı sağlamayı hedeflemekteler. Yaptıkları sunumla projelerinin kullanıma geçtiğinde kısa sürede yatırım maliyetini karşılayacağını ve Merzifon ilçesinin cazibe merkezi haline getireceğini hedeflemekteler. Öğrencileri, öğretmenlerive okul idaresini kazanmış oldukları başarıdan ötürü tebrik ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir