Mehmet Sarı Basın Mensuplarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Mehmet Sarı Basın Mensuplarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Amasya Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek MHP’den Amasya Milletvekili adaylığı kesinleşen Mehmet Sarı, düzenlen iftar yemeğinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İftar yemeği sonrası konuşma yapan Mehmet Sarı şu ifadelerde bulundu;

‘’3 yıl 11 ay 15 gün Belediye Başkanlığı görevinde bulundum ve bu süre içerisinde birbirimizi kırmadan, dökmeden çalışmalar sergiledik. Nasip olursa şimdi Milletvekili adayıyım, Cenab-ı hak neyi tecelli ettiyse o tecelli edecektir ondan yana bir tereddüdümüz ve şüphemiz yoktur. Neden Belediye Başkanlığın görevini bırakıpta Milletvekilliğine tevessül ettiniz sorusunun cevabı şudur; Ankara’da sert bir bürokrasi var, o bürokrasiyi aşabilmek için onun içinde olmak lazım. Yani şehre hizmet getirebilmek için orada olmak lazım, orada elinizin olması lazım. Yaptığımız çalışmaların değerlendirilmesi neticesinde bundan bir iki ay önceki istatistiklerde 81 vilayetin içerisinde Amasya Belediyesi olarak altıncı sıradaydık.

Başkanlık görevimi yaparken belediyemize kendi şirketim, kendi evladım, kendi çocuğum gibi bakarak torunlarımıza nasıl müreffeh bir Amasya bırakırız onun mücadelesini verdim. Üretken ve şeffaf belediyecilik anlayışımızla bugüne kadar getirdik. Bundan sonra Amasya için neler yapacaksınız derseniz; Daha çok yapacaklarım ve hayallerim var. Bu şehri Dünya’ya entegre etmemiz lazım, bu şehri değiştirip dönüştürmemiz lazım, Amasya’mızı sosyal ve ekonomik yönden kalkındırmamız lazım.

Sevgili basın mensupları, düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğine katılımınız için teşekkür ederim. Sizinle birlikte yeni bir yola çıktım, ayrılmadım, yoldan dönmedim. Hedefimiz, niyetimiz ve mücadelemiz belli bu mücadelenin içinde yine eskiden olduğu gibi sizinle birlikte yürümek istiyorum ’’ dedi.

Sarı, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırarak görüş alışverişinde bulundular. Program anı fotoğraf çekim ile sonlandırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir