Kadın Kültür ve Gastronomi Merkezi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Kadın Kültür ve Gastronomi Merkezi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Kadın Kültür ve Gastronomi Merkezi ile Coğrafi İşaretli Ürünler Müzesine Dönüştürülen Konağın Açılışı Gerçekleştirildi.

Eski yerleşim yerlerinden birisi olan Sofular Mahallesinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Valilik tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi konaklardan bir tanesinin, Amasya Misket Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine tahsis edilerek ‘Kadın Kültür ve Gastronomi Merkezi’ ile ‘Coğrafi İşaretli Ürünler Müzesi’ olarak kullanımına kazandırılan konağın açılışını gerçekleştirdi.

Düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Masatlı ”Kadın Kültür ve Gastronomi Merkezi” ile “Coğrafi İşaretli Ürünler Müzesi” olarak şehrimizin ve insanımızın kullanımına kazandıracağımız olan bu tarihi binamızın, kooperatifimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Bu vesileyle kadınlarımızın eğitimi, iş hayatına atılmaları ve kadın kooperatifçiliğin gelişmesine yönelik çalışmalara liderlik eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu projeleri himaye eden Değerli Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendiye Amasya halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Misket Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimize ve ilimiz ekonomisine katkı sunan tüm kadın kooperatiflerine başarılar diliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir