İl Tarım Müdürlüğü 500 Ünite Kanola Tohumu Dağıtımı Gerçekleştirdi

İl Tarım Müdürlüğü 500 Ünite Kanola Tohumu Dağıtımı Gerçekleştirdi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında “Kuru Tarım Alanlarında Yağlık Kanola Geliştirme Projesi” Tohum Teslim Töreni Gerçekleştirildi.
Düzenlenen Törene Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya Belediye Başkan Vekili Muammer Tufanoğlu, Taşova Kaymakamı Efe Kılıç, İl Protokolü, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve üreticiler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Gürol Çetin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün burada Tarım ve Orman Bakanlığının %75 katkısı ile toplam proje bedeli 1 Milyon 950 Bin TL olan 500 ünite kanola tohumu desteği sağlanacak olup, 10 Bin dekar alanda üretim gerçekleştirilecektir. Dağıtımını yapacağımız kanola tohumları clearfield teknolojisine sahip olup; bu teknoloji ile üretilen kanola tohumunu yetiştirecek üreticinin yabani hardal otuyla kimyasal mücadelesi kolaylaştıracağı için yüksek verim almasını sağlayacaktır.
İlimizde üretim deseninin çeşitlendirilmesi ve tarım arazimizin %4’ünü oluşturan marjinal tarım arazilerinin tarıma kazandırılması amacı ile İl Müdürlüğümüz olarak çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz.
Bu vesile ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ ya hazırladığımız projelerimizin hayata geçirilmesinde bizleri destekleyen, teşvik eden Valimiz Sayın Yılmaz Doruk’a şükranlarımı arz eder, tüm üreticilerimize ve ilimize hayırlara vesile olmasını dilerim. Bütün çiftçilerimizin ürünleri bol kazançları bereketli olsun. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından törene katılan üreticilere kanola tohumları teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir