Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesiyle Türk Bayrakları Yaptılar

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesiyle Türk Bayrakları Yaptılar
Ayşe Kadir Kutlu Kızılay Anaokulu öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayeleriyle sürdürülen ” Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Vatanını Sev, Bayrağını Koru; Sıfır Atıkla Geleceğe Doğru” temasıyla sergi hazırladılar. Sıfır atıkla Cumhuriyet’in 100.yılına özel hazırlanan Türk Bayraklı serginin açılışı İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi.
Düzenlenen programa Belediye başkanı Dr. Bayram Çelik, Vali Yardımcısı Adem Ünal, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Ekrem Toto, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Nurcan Yurt Şenel, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sayın Zafer Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen tarafından gerçekleştirilen sergiye diğer kurum ve kuruluşların müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldılar.
Çocuklara örnek davranış geliştirmenin birincil hedef olduğu ve bu doğrultuda hazırlanan sergide öğrencilerin sıfır atık anlayışını benimsemeleri, atıkların en doğru şekilde dönüştürülmesi ve eko sisteme katılmasının sağlanması, çevre konusunda duyarlı olmaları, vatan ve bayrak sevgisini küçük yaşta edinmeleri, çevreci ve vatansever bireyler olarak ülkemizde rol model olmalarının amaçlandığı belirtildi.
Cumhuriyet’in 100.yılını büyük bir coşkuyla kutlama ve sıfır atık proje kapsamında hazırlanan Türk Bayraklı sergi açılışı protokol ve öğrencilerin birlikte kestiği pasta ile sona erdi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir