Erdoğan: O Tarihi Gecede Kimin Nerede Durduğunu Not Ettik

Erdoğan: O Tarihi Gecede Kimin Nerede Durduğunu Not Ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma etkinliğinde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan: O Tarihi Gecede Kimin Nerede Durduğunu Not Ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 7’nci yıl dönümü nedeniyle İstanbul’da Beylerbeyi Stadyumu’nda gerçekleştirilen “Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları” 15 Temmuz Anma Programı’nda açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan, konuşmasına 15 Temmuz’da şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyerek ve gazilere şükranlarını sunarak başladı.

Konuşmasının devamında Erdoğan, darbe gecesi şehit düşenleri anarak, ‘’Biz şehitlerinin yaşadığına inanan ve şehitleriyle yaşayan bir milletiz. Bu toprakların üstünde olandan çok daha fazlası toprağın altında yatıyor.’’ diye konuştu. FETÖ örgütüyle iş birliği yapanların da unutulmayacağını aktaran Erdoğan, milletin iradesine bir kez daha vurgu yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”O tarihi gecede kimin nerede durduğunu not ettik. FETÖ’cü hainleri tanıdığımız gibi hainlere arka çıkan mihrakları da hafızamızdan silinmeyecek şekilde kaydettik. İnsanlar şahadete koşarken, tankların altında 16 yaşındaki gencecik çocukları toprağa düşerken bu çocukaların katillerine kadeh kaldıran haysiyet fukaralarını unutmadık, unutmuyoruz.”

“Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; biz 15 Temmuz gecesi sadece kanlı ve kalleş bir darbe teşebbüsünü püskürtmekle kalmadık. Aynı zamanda milletçe nesilden nesile şanla, şerefle, gururla anlatılacak büyük bir destan yazdık.”

“15 Temmuz’u anlayamayanlar; bu milletin çapulcuya, çakala, cuntacıya eyvallah etmeyen soylu duruşunu anlayamaz. Allah’ın izniyle 15 Temmuz direnişini lekelemeye kimsenin gücü yetmez.”

”15 Temmuz’un değil üzerinden 7 yıl, 70 yıl geçmesine de unutulmasına izin vermeyeceğiz. Hiç bir sinsi senaryonun milli birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz.”

”Biz ordumuza peygamber ocağı olarak bakarız. Ama onların öyle bir derdi yok. Bizim askerimizin adı nedir? Mehmetçik. Neden biz askerimize Mehmetçik demişiz? Küçük Muhammet’in adından gelir. O yüzden Mehmetçik çok önemli, Mehmetçiği yedirmeyiz.”

”Milli iradenin tankla, topla, tüfekle, bomba yağdıran uçakla teslim alınamayacağını tüm cihana deklare ettik.”

”Birileri Kandilden Destek Alıyor”

”Birileri de Kandil’den destek alıyor. Ne diyorlar, biz Bay Bay Kemal’in yanındayız diyorlar. Millet senin yanında olmadıkça avucunu yalarsın.”

”Bay Bay Kemal’in tanklarının aralarında nasıl sıyrılıp alındığını biliyorsunuz. Tankların arasından FETÖCÜLER Bay Bay Kemal’i nereye götürdü biliyorsunuz değil mi? Aldılar Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine götürdüler. Bunlar korkaktır, bunlar pısırıktır, bunlardan bir şey olmaz.”

”Köle olmayacağız dedik, mandaya boyun eymeyeceğiz. Ezanlarımızı susturmayacağız, şanlı bayrağımızı indirmeyeceğiz dedik. 251 vatandaşımızı şehit ettik, FETÖCÜ alçaklara teslim olmadık.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir