Engelli Vatandaşın Arızalanan Aracını Öğretmen ve Öğrenciler Tamir Etti

Engelli Vatandaşın Arızalanan Aracını Öğretmen ve Öğrenciler Tamir Etti

Akülü aracı arızalanan engelli vatandaşın aracını Amasya Şehit Gültekin Tırpan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri okulda tamir etti.

Günlük hayatta kullandığı engelli aracı arızalanan engelli vatandaş Mustafa Aslan’a yardım elini Şehit Gültekin Tırpan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri uzattı.

Mustafa Arslan, tamircilerle temasa geçmesine rağmen sorun çözülemeyince üyesi olduğu engelliler derneğinden destek istedi. Sakatlar Derneği Başkanı Emine Hicin Arslan,ın aracılığıyla yaptıkları sosyal sorumluluk çalışmalarıyla bilinen Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticilerini aradı. Okul Müdürü Niyazi Şişik, 43 yaşındaki Aslan’ın evine gidip aracı inceledi. Okula götürülen araç, öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarıyla tekrar çalışır hale getirildi. Çalışır hale getirilen araç vatandaşın kapısına kadar getirilerek teslim edildi.
 
Aracına kavuşan Aslan, “Tamiri için çok uğraşmıştım ama yapılamamıştı. Günlük hayatta arkadaşım olan aracımı tamir eden öğretmen ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Yine arızalanırsa yardım isteyeceğim adres artık belli” dedi. Elektrik – Elektronik Alan Şefi Hüseyin Kanar da, “Engelli arkadaşlarımız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Çünkü onlar toplumumuzun bir parçası ve bizim de kardeşimiz” diye konuştu. Bedensel engelli üyelerinin benzer sorunlarla karşılaştıklarına işaret eden Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin Arslan ise, “Okulumuzun sayesinde bu sorunlar giderilmiş olacak. Araçlarımızın, bakım ve onarımları yapılacak” şeklinde konuştu.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, örnek bir çalışmaya imza atan öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir