Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,TBMM’de Milletvekillerine Hitap Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,TBMM’de Milletvekillerine Hitap Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi 28. Dönem 2. Yasama Yılı’nın başlaması dolayısıyla TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanan Genel Kurul’da milletvekillerine hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 28’inci Dönem 2’nci Yasama Yılı’nın milletvekillerimizle birlikte ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde iradelerini sandığa özgürce yansıtarak demokrasimizin gücüne güç katan tüm vatandaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.
Millî iradenin temsilcisi olarak Meclisteki yerlerini alan 28’inci dönem milletvekillerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Meclisimizin faaliyete geçtiği 23 Nisan 1920’den günümüze kadar bu yüce çatı altında ülkemize hizmet eden milletvekillerimizin her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.
Meclisimizde görev yapmış milletvekillerimizden vefat edenlere Mevla’dan rahmet niyaz ediyorum. Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum.
Hangi ünvanla olursa olsun Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi, güçlenmesi için emek veren, ter döken herkese milletim adına teşekkür ediyorum. Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme mücadelemize verecekleri destekler için her bir milletvekilimize şimdiden teşekkür ediyorum. Yeni bir iş birliği ruhuna kapı aralamasını ümit ettiğim yeni yasama yılı ülkemize hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir