Amasya’da Cumhuriyet’in 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri Başladı

Amasya’da Cumhuriyet’in 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri Başladı
“Cumhuriyet Bayramı 100.yıl Yürüyüş Etkinliği” İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen’in katılımıyla 23 Ekim 2023 tarihinde saat 17.30 da Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Saray Düzü Kışlası önünden başlayıp Yavuz Selim Meydanında son buldu.
 
Düzenlenen yürüyüş Yavuz Selim Meydanında gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen yaptığı konuşmada:
 
“Sevgili Gençler! Bugün, Türk Ulusunun bağımsızlık yolunda tüm dünyaya ders verdiği özgürlüğünü ilan ettiği o büyük günün 100. yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Cülüs Tepeden başlayarak Amasya caddelerine yayılan bağımsızlık ateşinin hârını Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde siz Kıymetli gençlerimizin yüreklerinde görüyoruz.
 
Bu anlamlı yürüyüş, uluslaşma yolunda attığımız en büyük adımın ve o adımın gerisinde ve ötesinde yaşanan büyük fedakârlıkların, büyük acıların, özgürlük için onurlu bir duruş sergileyen Atalarımızın anısı önünde bir saygı duruşudur. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, güzel günler için yeni nesillere güveniyor. Gençliğimizin yüreğinde büyüyen Büyük Türkiye ateşine inanıyor; Türkiye Yüzyılında “Çok yaşa Cumhuriyet !” diyoruz. ” ifadelerini kullandı.
 
#Cumhuriyetin100Yılı #AmasyaMilliEğitim #MehmetTürkmen

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir