Amasya Valisi Mustafa MASATLI Öğretmenler Gününü Kutladı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI Öğretmenler Gününü Kutladı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI 24 Kasım Öğretmenler Gününü Mesaj Yayınlayarak Kutladı.

Vali MASATLI ”Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri kuşkusuz öğretmenliktir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlik; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılmasında önemli bir role sahiptir. Milletçe elde ettiğimiz tüm başarılarda, en büyük emek öğretmenlerimizindir. Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir.

Öğretmenlerimiz; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, üstün ahlak ve fazilete sahip, bilgili, kültürlü ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen insanları yetiştiren, geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece önemli bir vazifeyi icra etmektedirler.

Bu düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm Öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, emeklilik hayatlarını yaşayan ve görevleri başındaki Öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir