Amasya Üniversitesi’nde 50 Yıl Sonra Mezuniyet Sevinci Yaşandı

Amasya Üniversitesi’nde 50 Yıl Sonra Mezuniyet Sevinci Yaşandı
Milli Hâkimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları ProfDr Murat Kurt ile Prof. Dr. Mehmet Kızılkaya, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Dereli Kılıç, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal,Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat, Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Müdürü Prof. Dr. Akın Tekcan, Genel Sekreter Osman Akbaş, Genel Sekreter Yardımcıları Yusuf Malo, Mehmet Fatih Çankaya ile akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kurt’un açılış konuşmalarını yapmasıyla devam etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kurt, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 68 yaşında mezun olmaya hak kazanan Cemal Kutlu ile 50 yaşında mezun olan Aydın Yüksel’e mezuniyet belgelerini verdi.
68 yaşında mezun olan Cemal Kutlu yaptığı konuşmada, “45 yıl önce ara verdiğim sınıf öğretmenliği eğitimimi nihayet tamamladım. Beni okul koridorlarında ve dersliklerde görenler akademisyen sanıyordu. Bugün itibariyle resmen öğretmenim. Bu duyguyu yaşamak için 50 yıl bekledim. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde diplomamı aldım. Şimdi hukuk fakültesi okumak istiyorum. Ömrünün sonuna kadar okumak istiyorum” diye konuştu.
Aydın Yüksel ise, “1994 yılında Polis Okulunda okurken üniversite sınavında Amasya’da Sınıf Öğretmenliğini kazanmıştım. 8 kardeştik, imkânsızlar nedeniyle kayıt yaptıramadım.Öğretmenlik hep içimde ukde kaldı. Azmim hiç bitmedi. 2018 affıyla okula geri döndüm. Yıllık izinlerimi okula harcadım. Amasya’ya ve üniversitedeki hocalarıma şiirler yazdım. Amasya Üniversitesinde okumaktan son derece mutluyum.” dedi.
Düzenlenen programda meslekte 40. Yılını tamamlayan akademisyenlere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kızılkaya tarafından plaketleri verildi.
Program Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 1997 Mezunu Kumru Gül Türkmen Akın şiir okuması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sonlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir