Amasya Üniversitesi Hekim Adaylarına Beyaz Önlük Giyme Töreni Düzenledi

Amasya Üniversitesi Hekim Adaylarına Beyaz Önlük Giyme Töreni Düzenledi

Amasya Üniversitesi ‘Tıp Fakültesi Birinci Sınıflar 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni’ Milli Hâkimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Törene; Amasya Vali Yardımcısı Adem Ünal, Amasya Belediyesi Başkanı Dr. Bayram Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat, İl Protokolü, akademisyen-idari personel ile çok sayıda birinci sınıf öğrencileri ve aileleri katıldı.

Hekim Sabuncuoğlu Şerefeddin’in Mirası Bizlerle

Beyaz Önlük Giyme Töreninin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat; “Tıp Fakültemizin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Törenine hoş geldiniz. Sağlıkta köklü tarihe sahip olan bu kadim şehirde, dünyanın tanıdığı Hekim Sabuncuoğlu Şerefeddin’in memleketinde sizlerle bir arada olmaktan büyük onur duyuyoruz. 2011 yılında kuruluşu gerçekleşen Tıp Fakültemizde bugün itibari ile 11 profesör, 14 doçent, 43 doktor öğretim üyesi, 23 araştırma görevlisi, 266 öğrencimiz bulunmaktadır.

Sizlerin Tıp Fakültesini kazanmanıza vesile olan öğretmenlerinizi, sizlerden hiçbir şey esirgememiş olan ailelerinizi tebrik ediyorum. Çocuklarını bizlere emanet eden anne ve babaların güvenlerine layık olacağız. Millî Mücadelemizin önemli şehri olan Amasya’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz” diye güvendiği Hekimler yetiştireceğiz. Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesinin bugünlere gelmesinde katkıları olan tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir