Amasya Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası Nedeniyle Konferans Düzenledi

Amasya Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası Nedeniyle Konferans Düzenledi
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl belirlediği “Peygamberimiz, İman ve İstikamet“ teması kapsamında Amasya İl Müftülüğü tarafından “ Mevlid-i Nebi Haftası, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Konferans Programı düzenlendi.
Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Açılış konuşmasında “ İnsanlığın en karanlık çağlarına bir güneş gibi doğup bütün Dünya’ya hak ve adaleti, hürriyet ve eşitliği, insan onuruna yakışan yaşama biçimini öğreterek insanlığın gönüllerine kazıyan Yüce Peygamberimizin Dünyayı teşriflerinin yıl dönümünün manevi huzurunu yaşıyoruz.’’ ifadelerini kullanan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, davetlilerin Mevlid-i Nebi Haftasını tebrik etti.
Amasya’daki ilk konferansını din görevlilerine verdiğini ve bundan çok mutlu olduğunu belirten Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Türk Din Musikisi bağlamında Peygamberimiz, İman ve İstikamet konulu konferansını gerçekleştirdi.
Düzenlenen programa Vali Vekili Adem Ünal, Belediye Başkan Vekili Ahmet Aydın, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, İl Protokolü ve eşleri, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri, Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Konferans çiçek takdimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir