Amasya Emniyet Müdürlüğü’nden “Kaskınla Yol Ver Hayata” Kampanyası

Amasya Emniyet Müdürlüğü’nden “Kaskınla Yol Ver Hayata” Kampanyası

Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kaza ve can kayıplarına karşı motosiklet denetimlerini arttırdı.

Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte trafik polis memurları kasksız motosiklet sürücülerini broşür ile bilgilendirerek ceza yazmak yerine kask hediye ettiler.

Trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılmasını hedefleyen strateji belgesi ve eylem planında belirlenen hedefler doğrultusunda düzenlenen kampanya ile Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarını ve can kayıplarını en aza indirgemek, bu konuda kamuoyunda gerekli farkındalığı oluşturabilmek amaçlanmıştır.

Hedef kitle olan motosiklet sürücülerinin trafik kurallarına uygun olarak trafikte yer almalarını sağlayabilmek ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek amacıyla “Kaskınla Yol Ver Hayata” kampanyası kapsamında kask takmayan ve uygun kask kullanmayan sürücülere trafik polisleri tarafından gerekli uyarılar yapıldı.

“Kaskınla Yol Ver Hayata” kampanyası ile Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt tarafından sürücülere kask hediye edilerek motosiklet kullanıcılarına yönelik olumsuz yargıları ortadan kaldırılması ve motosiklet sürücülerine de profesyonel yaklaşımlar kazandırabilmek konusunda farkındalığın artırılması amaçlandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir