Ak Parti Amasya Belediye Başkanı aday adayları belirlendi

Ak Parti Amasya Belediye Başkanı aday adayları belirlendi

Ak Parti Amasya İl Başkanlığı yönetimi yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti’de 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuru sürecinin sona ermesinin ardından Ak Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıya İl Başkanı Ekrem Toto, Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun, İl Başkan yardımcıları ve basın mensupları katıldı.

Ak Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dün itibariyle Ak Parti belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları sonlandırıldı. Amasya geneli olarak partimize toplam 34 başvuru yapıldı. Başvuruların 10’u Amasya Belediye Başkanlığına, 8 Merzifon,5 Suluova, 4 Taşova, 2 Göynücek, 2 Gümüşhacıköy, 2 Ziyaret ve 1 başvuruda Hamamözü Belediye Başkanlığına yapılmıştır.

Bunların dışında 1 Aralık tarihine kadar devam edecek olan ve genel merkezimizin takdiri ile yapılacak olan mevcut belediye başkanları, İl, İlçe başkanlarınında başvuruları olacak. Açıklama yapıldığında bunları da sizlerle paylaşacağız.

Amasya’mız bir huzur kenti, memleketimizde ki huzurun bozulmaması ve bunun devamı için biz Ak Parti olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadelemize devam edeceğiz. Amasya’mıza için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ak Parti Amasya Belediye Başkanlığı Başvuruları şu şekilde:

1.Osman Erarslan

2.Gonca Altıntaş

3.Bilal Eken

4.Ramazan Çelebi

5.Mustafa Karaman

6.Hakan Akçay

7.Mustafa Erişgen

8.Mustafa Türkmen

9.Onur Kurnaz

10.Adnan Çeker

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir