Zabıta Ekiplerinden Fiyat ve Etiket Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Fiyat ve Etiket Denetimi

Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik’in talimatları doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, kent merkezinde faaliyet gösteren marketlerde denetimlerde bulundu. Ekipler, denetimde ürünlerin gramaj, etiket ve irsaliye karşılaştırmaları hakkında kontroller yaparken, etiket ile kasa fiyatları arasında fark bulunan işletmelere gerekli uyarılar yaptı.

‘VATANDAŞIMIZIN MAĞDUR EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Vatandaşların mağdur olmaması için şehir merkezinde gerekli kontrollerin sıklıkla yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik açıklamasında şunları söyledi;
“Kontrollerde iş yerlerinin çalışma ruhsatları, hijyen belgeleri, temizlik, kasa fiyatı, raf fiyatı gibi bu tür denetimlere ağırlık veriyoruz. Unlu mamuller satan işletmelerde özellikle ekmeklerin gramajında hassasiyet gösteriyoruz. Fahiş fiyat uygulayan, son tüketim tarihi geçmiş ürün satan ve kasa fiyatı ile reyon fiyatı farklılığı olan işyerlerini denetliyoruz. Tüm şehir genelinde denetimlerimize devam edeceğiz. Vatandaşımızın mağdur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları titizlikle yerine getirirken, esnafımızın da gerek etiket gerekse fiyat uygulamasında aynı duyarlılığı göstermelerini ve kurallara riayet etmelerini rica ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir