Zabıta Ekipleri Simit Fırınlarını Denetledi

Zabıta Ekipleri Simit Fırınlarını Denetledi

Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, şehir merkezinde ki simit fırınlarına gramaj ve genel temizlik kontrolleri yapıldı.

Denetimlerde halk sağlığını tehdit edecek düzeyde koşullara rastlanılmazken, bu tip kontrollerin artarak devam edeceği kaydedildi. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde üretilen simitlerin gramajı, kullanılan malzemelerin sağlığa uygun ortamlarda tutulması ve işlenmesinin yanı sıra çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizlikleri denetlendi.

Tespit edilen noksanlıklara istinaden, bu işletmelerin belirlenen süre içerisinde eksikliklerini yerine getirmeleri için zabıta ekiplerince tekrar denetleneceği bildirildi. Zabıta Müdürü Murat Yörükoğlu, özellikle fırın sahiplerinin bu noktada duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizerek vatandaşın sağlığının söz konusu olduğunu ve işletme sahiplerinin üzerine düşen sağlıklı ortamlarda üretim yapılması sorumluluğunu eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Yörükoğlu, yapılan denetimlerin olumlu çıktığını ve halk sağlığını tehdit eden işyerine rastlanılmadığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir