YSK’da Kuralar Çekildi

YSK’da Kuralar Çekildi

YSK’da kuralar çekildi, cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sıraları belirlendi!

Cumhurbaşkanı adaylarının ve siyasi partilerin TRT’de gerçekleştireceği propaganda konuşmalarının sıralaması, Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) yapılan kura çekimi ile belirlendi. Cumhurbaşkanı adaylarının 7 Mayıs’ta gerçekleştirecekleri konuşmada Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu birinci sırada olacak. ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan ikinci sırada, Muharrem İnce üçüncü sırada yer alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ise dördüncü sırada konuşma yapacak.

Cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin 7 Mayıs Pazar günü ve 13 Mayıs Cumartesi günü TRT ekranlarından yapacakları 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın sıraları YSK’daki kura çekimi ile belirlendi. Buna göre; TRT’deki birinci programın ilk konuşmasını Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci konuşmasını Sinan Oğan, üçüncü konuşmasını Muharrem İnce ve son konuşmasını Recep Tayyip Erdoğan yapacak. İkinci programda ise sırasıyla; Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Recep Tayyip Erdoğan konuşacak.

SEÇİM İKİNCİ TURA KALIRSA 22 MAYIS’TA KURA ÇEKİLECEK

Ayrıca, televizyonda yayımlanacak propaganda konuşmalarında Türk bayrağı ve konuşmayı yapan siyasi dışında hiçbir görüntüye yer verilmeyecek. Konuşmacılar ceket giymek ve kravat takmak zorunda olacak. Türk bayrağı konuşmacıların arkasındaki fonda, ekranda net bir şekilde görünebilecek şekilde yer alacak. Seçimin ikinci tura kalması halinde ise adaylar 24 Mayıs- 27 Mayıs arasında konuşacaklar. İkinci tura kalan adaylar için ise 22 Mayıs’ta konuşma sırası için YSK’da tekrar kura çekimi yapılacak. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir