Yılbaşı Öncesi Açık İçki Sunumu Yapan İşletmeler Denetlendi

Yılbaşı Öncesi Açık İçki Sunumu Yapan İşletmeler Denetlendi

Amasya İl Tarım Orman Müdürlüğü İl Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü teknik personeliyle birlikte yılbaşı öncesi açık alkollü içki sunumu yapan işletmelerde denetim gerçekleştirdi.

Güvenilir gıda arzının sağlanması ve tüketici sağlığının korunması amacıyla; gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, satış, toplu tüketim, dağıtım vb. aşamalarındaki tüm resmi kontroller 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”na göre Bakanlıkça yürütülmektedir.

Bu sebeple yılbaşı öncesi İl merkez ve İlçelerde bulunan açık alkollü içki sunumu yapılan işletmelerde İl Müdürlüğü kontrol görevlilerince denetim gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen denetimlere dair bilgiler veren İl Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN; “Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri tarafından açık alkol sunumu yapılan işletmelerin başta genel ve özel hijyen kurallarına uygunlukları ve tüketime sunulan alkollü̈ içkiler olmak üzere tüm gıda maddelerine yönelik Türk Gıda Kodeksine uygunlukları yönünden denetlendi. Anında sonuç veren barkod okuma cihazıyla alkollü içeceklerin bandrol kontrolü yapılıyor. Yeni yıla girerken vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşması amacıyla ekiplerimizin 7/24 çalışmakta.

Yılbaşı öncesinde söz konusu işletmelerde yapılan denetimlerde, Amasyalı hemşerilerimizin güvenli gıdaya ulaşmalarını temin etmek, halkın sağlığının korunması, haksız rekabetin önlenmesi ve bandrolsüz, sahte bandrollü veya sahte alkolden uzak tutmak amacıyla denetimlerimizin bundan sonra da titizlikle devam edeceğiz.” dedi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir