Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
Yaşanan Orman Yangını Nedeniyle, Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Tarafından Açıklama Yapıldı.
Müdürlükten yapılan açıklamada ”Amasya Kale Yolu Mevkiinde Meydana Gelen Orman Yangını Söndürüldü
Bugün saat 16.28’de Merkez ilçesi Nergiz Mahallesi Kale Yolu mevkiinde bulunan ağaçlık alanda meydan gelen orman yangını rüzgarında etkisiyle büyüyerek geniş bir alanda etkili oldu.
Yangın söndürme çalışmalarının sahada takip eden Amasya Valimiz Yılmaz Doruk kamu kurumlarının makina, araç ve iş gücünü bölgeye sevk etti.
Yangına Amasya Orman Bölge Müdürlüğümüze Bağlı Amasya Orman İşletme Müdürlüğü ilk müdahale ekipleri, Alev avcıları, Arazözler çevredeki ilk müdahale ekiplerimiz, Afad, Amasya Belediyesi İtfaiye araçları özel idare ve TOMA`lar tarafından müdahale edildi.
Yapılan müdahaleler sonucunda alevlerin kale arkasındaki ormanlık alana sıçraması ve yerleşim alanlarını tehdit etmesi engellenerek yangın kontrol altına alındı.
İlk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı ve yaralanan vatandaşımız bulunmamakta olup, söndürme çalışmaları Amasya Valimiz Yılmaz Doruk koordinesinde Amasya Orman Bölge Müdürümüz Ferdi Özer, teknik personel ve ilgili birimlerimizin koordinesinde soğutma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
Yangının meydana gelme sebebi araştırılıyor” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir