Vali Vekili Bekir Sıtkı DAĞ’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Vali Vekili Bekir Sıtkı DAĞ’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Amasya Vali Vekili Bekir Sıtkı DAĞ, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Vekili DAĞ mesajında şu ifadelere yer verdi : ”Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aziz Milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

15 Temmuz; bağımsızlığına ve istikbaline kast edilmek istenilen Yüce Türk Milletinin, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkmasıyla, milli mücadele ruhuyla, birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığına ve egemenliğine sahip çıktığı bir gün olarak tarihe geçmiştir.

Milletimizin hainlere karşı gösterdiği bu kararlı duruş; bugün bizim için nesilden nesle aktarılması gereken bir emanettir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve vatandaşlarımız, Ülkemizin bekasına kast etmeye çalışan tüm hain odaklara karşı mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Güçlü Türkiye ideali doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğimiz bu yolda hedeflerimize emin adımlarla ulaşacağız.

Milletimiz; geçmişte olduğu gibi gelecekte de Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine, demokrasisine, iradesine ve bağımsızlığına yönelik her türlü hain saldırı karşısında şanlı tarihinden aldığı ilhamla gereken özveriyi, dik duruşu, azim ve kararlılığı gösterecektir.

Şunu bütün dünya bilmelidir ki; 15 Temmuz gecesini ve o gece vatanımızın bekası için canını feda eden Aziz Şehitlerimiz ile cesaret timsali kahraman Gazilerimizi asla unutmayacak, 15 Temmuz’da yazılan destanı ve bu destanın kahramanlarını nesilden nesle aktaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canları pahasına hainlere dur diyen Milletimizin her bir ferdine ve güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyor; şehadet mertebesine eren Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi ise minnetle anıyor, tüm hemşerilerime 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir