Vali Mustafa Masatlı,Vatandaşlarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Vali Mustafa Masatlı,Vatandaşlarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Vali Mustafa Masatlı ile eşi Esra Masatlı , depremzede aileler, engelli bireyler, roman vatandaşlar, üniversite öğrencileri ve göçmenler olmak üzere toplumumuzun tüm kesiminden vatandaşlarımızla İftar Programında bir araya geldiler. Programa ayrıca protokol üyeleri ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua edilmesiyle başlayan programın devamında konuşan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, başta Vali Mustafa Masatlı olmak üzere tüm katılımcıların Ramazan Ayı’nı tebrik ederek, tutulan oruçların kabul olması dilediğinde bulundu.

Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken böylesine manevi bir iklimde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali  Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “Saygıdeğer protokol üyeleri, büyüğünden küçüğüne toplumumuzun tüm kesimlerinden çok değerli misafirlerimiz; bu mübarek saatte davetimize ve bu anlamlı etkinliğe icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz üzere Ülkemiz “Asrın Felaketi” olarak nitelediğimiz çok büyük bir deprem felaketi yaşamıştır. 11 ilimizi etkileyen bu felakette 50 binin üzerinde vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiş, 100 binin üzerinde insanımız da yaralanmıştır.

Bu büyük felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, Aziz Milletimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Depremin ilk anından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetindeki Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuş, Aziz Milletimizle beraber afet bölgesine yardıma koşmuştur.

Ülkemizin dört bir yanından akın akın kamu görevlilerimiz, askerlerimiz ve sivil halkımız deprem bölgesine intikal ederek, arama-kurtarma, barınma ve iaşe başta olmak üzere, gereken tüm çalışmalarda afetzede halkımızın yanında olmuştur.

Amasya olarak bizler de, tarihimizin her anında olduğu gibi, Ülkemizin ve Milletimizin içinde bulunduğu bu zor zamanlarda, tüm imkânlarımızla seferber olduk ve halkımızın yardımına koştuk.

Afet bölgesinde toplamda 61 gün süren görevimi tamamlayarak, geçtiğimiz günlerde Amasya’ya dönmüş bulunmaktayım.

Bu süre zarfında Ülkemizin zor zamanlarında Milletimize hizmet etmenin verdiği onur ve mutluluğu taşımanın yanı sıra, afet bölgesinde yaşayan güzel insanlarımızla bir arada olmanın, onlarla gönül bağları kurmanın da huzurunu yaşamaktayım.

Devletimiz tüm imkânlarıyla afet bölgesindeki çalışmalarını sürdürmeye, yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa etmeye ve afetin yaralarını tamamen sarmaya devam etmektedir.

Tarihimiz boyunca her türlü zorluğun üstesinden gelen Devletimiz ve Aziz Milletimiz, el ele vererek inşallah bu zor günlerin de üstesinden gelecektir. Rabbim Ülkemize ve Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.C

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin liderliğinde, Ülkemizin her alanda geçirdiği büyük gelişim ve dönüşümden Amasya’mız da en üst seviyede faydalanmış ve Devletimiz tarafından sağlanan imkânlarla, ulaşımdan eğitime, sağlıktan sosyal hizmetlere, ticaretten sanayiye kadar her alanda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir.

Sosyal Devlet olmanın bilinci ve sorumluluğuyla Devletimiz ‘İnsanı yaşat ki, Devlet Yaşasın’ anlayışıyla, başta şehit ailelerimiz, gazilerimiz, engelli bireylerimiz, eşi vefat eden kadınlarımız, öksüz ve yetim evlatlarımız, yaşlılarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız olmak üzere, toplumumuzun tüm kesimleri için büyük hizmetler ve atılımlar yapmıştır.

Dezavantajlı bireylere aylık maaş bağlanması ile gıda, yakacak, elektrik, doğalgaz yardımlarının yapılmasının yanı sıra, sosyal ve ekonomik ayrıcalıklarla, toplumumuzun refah düzeyi daima belli bir seviyenin üstünde tutulmuştur.

Tabi Devletimizin atılımları bunlarla da sınırlı kalmamış, devasa şehir hastaneleri, havalimanları, hızlı tren hatları, binlerce kilometrelik duble yollar, yeni limanlar, tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği ve iki kıtayı buluşturan, mimari şaheser köprüler, Avrasya ve Marmaray boğaz geçitleri gibi sayısız hizmet Aziz Milletimize sunulmuştur.

Ülkemizin içinde bulunduğu stratejik konum analiz edilerek derin deniz sondaj gemileriyle Mavi Vatan’ın dört bir yanında yer altı kaynakları aranmış ve nihayetinde Karadeniz’de yerli doğalgaz yataklarına ulaşılmıştır.

Yine yapılan milli teknoloji hamlesiyle, yerli ve milli tankımız, İHA ve SİHA’larımız, uydularımız, Fırkateynlerimiz, helikopterimiz, insansız jetimiz Kızılelma ve nihayetinde de Dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu Silahlı Kuvvetlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Yapılan bu çalışmalar neticesinde ordumuzun kullandığı mühimmat, ekipman, araç ve silah sistemlerinde %80 yerlilik seviyesine ulaşılmıştır. Bu büyük başarı Güçlü Devletimizin ve Aziz Milletimizin başarısıdır.

Tarih boyunca olduğu gibi bugün de Ülkemizin başarılarını, gelişimini hazmedemeyen dahili ve harici ihanet şebekeleri vardır. Adı PKK, YPG, FETÖ, DHKPC ve türevleri olan bu hainler ve onların siyasi uzantı ve destekçileri şunu iyi bilmelidir ki; Devletimizin kudreti ve Milletimizin feraseti karşısında asla başarılı olamayacaklar ve Ülkemizin kutlu ilerleyişini durduramayacaklardır.

Biz bugün olduğu gibi bir ve beraber oldukça hiç kimse bu vatanı parçalamayacak, bu bayrağı gönderden indiremeyecektir. Milli Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi: ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.’

Bu düşüncelerle Mübarek Ramazan İftarında bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize bir kez daha teşekkür ederken, yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyor, sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

İftar programı yapılan duanın ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir