Vali Mustafa Masatlı’nın Kadir Gecesi Mesajı

Vali Mustafa Masatlı’nın Kadir Gecesi Mesajı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayımladı. Vali Masatlı mesajında şu ifadelere yer verdi :

Mübarek Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşırken, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı Mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin huzuru içerisindeyiz.
Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’in, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (SAV) vahyolunduğu bu gece, Kur’ân-ı Kerim’i anlamak, Resûlullah’ı (SAV) örnek almak, bu iki Yüce Kaynağın işaret buyurduğu fazilet ilkeleri doğrultusunda yaşamak ve her türlü kötülüğü terk etmek için mukaddes bir vesile olarak kabul edilmelidir.
Bu yıl Ülkemizin yaşadığı felaketler nedeniyle yüreğimiz buruk olsa da, sabır ve dirayetle birbirimize kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberlik ruhunu her zamankinden daha çok hissettiğimiz şu günlerde, Ülkemizin böyle acıları bir daha yaşamaması en büyük temennimizdir.
Yüce Kitabımız’da bin aydan daha hayırlı olduğu buyrulan bu Müstesna Gece; dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, sevgi ve hoşgörünün hayatımıza hakim olmasına da vesile olmalıdır.
Bu Mübarek İklimde ayrıca, Dinimizin de bizlere emrettiği gibi yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin, ulu çınarlarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin de yanında olmaya gayret göstermeliyiz.
Bu duygularla, başta Değerli Amasyalı Hemşerilerimin olmak üzere, Aziz Milletimizin ve Tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Bu Özel Gece’nin Ülkemize ve İslam Âlemine iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir