Vali Mustafa MASATLI’nın 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Mesajı

Vali Mustafa MASATLI’nın 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Mesajı

Vali Mustafa MASATLI,3 Aralık Dünya Engeliler Günü İçin Mesaj Yayınladı.
Vali MASATLI mesajında;
”Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan birisi de, o ülkenin dezavantajlı grupları olarak bilinen yaşlıları, hastaları ve tüm engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı hizmetlerdir.

Gelişen ve değişen bir toplum olmanın en büyük göstergesi insana verilen değerdir. İnsanı sevmek, insana kıymet vermek, dinimizin ve kültürümüzün özüdür.

Devletimiz son yıllarda engelli bireylerin kamu ve özel sektörde istihdamı, özel eğitim alabilecekleri okul, bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin sayısının artırılması, engelli maaşlarında gerçekleştirilen önemli artışlar, evde bakım hizmetleri ve Ülkemizin dört bir yanında engelli vatandaşlarımızın kullanımına yönelik sosyal, sportif ve kültürel merkezler gibi sayısız projeyi hayata geçirmiştir.

Engelli bireylerimiz Devletimizin sunduğu bütün imkânlarla; bugün sanattan spora, eğitimden siyasete ve daha birçok çalışma alanında üstün başarılar sergilemekte, bizlere de bu minvaldeki çalışmalarımızda önemli ölçüde güç ve ilham kaynağı olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir