Vali Mustafa Masatlı Halk Günü Toplantısına Başkanlık Yaptı

Vali Mustafa Masatlı Halk Günü Toplantısına Başkanlık Yaptı

Devlet ile Vatandaşın Buluşma Noktası Olan “Halk Günü Toplantıları”nın Mayıs Ayı Oturumu, Vali Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Devlet ile vatandaşın buluşma noktası olan Halk Günü Toplantılarının 2023 yılı Mayıs ayı oturumu, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinesiyle Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, Vali Mustafa Masatlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, ilgili kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile vatandaşlar yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Masatlı şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi bürokrasiyi azaltarak, vatandaş odaklı hizmet anlayışını esas almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız da son 20 yılda, Ülkemizde sosyal yardımlar ve yeni hayata geçirilen sosyal projeler ile büyük bir dönüşüme imza atmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Ülkemizin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki mazlum milletlerin de sesi olmuş, uluslararası platformlarda onların haklarını savunmuştur.

Bizler de İlimizde vatandaşlarımızın gerek bireysel müracaatlarında, gerek makamımıza bizzat başvurduklarında, gerekse E-posta ve CİMER üzerinden gelen taleplerini değerlendiriyoruz. Bugün de vatandaşlarımızın problemlerini ve sorunlarını yüz yüze dinlemek üzere bir araya geldik.

Bu sorun ve taleplerin giderilmesi noktasında ilgili kurum müdürleri arkadaşlarımız burada hazır bulunmaktadır. Devlet olarak elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz ve vatandaşlarımızın en iyi hizmeti almasını sağlayacağız.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından vatandaşlar sorunlarını anlatarak çeşitli konuların çözümü noktasında destek talep ettiler. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Vali Masatlı, ilgili kurum müdürleri tarafından gerekli incelemelerin yapılıp kendilerinin bilgilendirileceğini dile getirdi.

Halk günü toplantılarına katılmak için:

7 Haziran 2023 Çarşamba günü düzenlenecek olan Halk Günü Toplantısına katılmak isteyen vatandaşlarımız, Valiliğimiz İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü CİMER Bürosuna şahsen başvuru yapabilecekleri gibi, 0358 218 89 83’ü arayabilir veya toplantı günü ve saatinde de katılım sağlayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir