Vali Masatlı,Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısına Başkanlık Yaptı

Vali Masatlı,Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısına Başkanlık Yaptı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, Merkez İlçemizde Düzenlenen Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısına Başkanlık Yaptı.

Amasya Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Celil İnce, kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri, siyasi partilerin yöneticileri ile il genel meclis üyeleri yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Muhtarlarımızla dönemsel olarak toplantılar yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’deki yönetim değişikliğine bağlı olarak bizler de vatandaş ve hizmet odaklı anlayışla, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle beraber, Devletin temsilcileri olarak halkımıza en iyi hizmeti vermek ve en kısa sürede çözüm üretmek için çaba sarf ediyoruz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de zaten halkın talep ve önerilerini ön planda tutan, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ilişkin görüş ve önerilerine önem veren bir yönetim modelidir. Bizlerin buradaki temel amacı da muhtarlarımızı yerinde dinleyerek, vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak ve memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartmaktır.

Bu bakımdan belirli aralıklarla muhtarlarımızla sorunların çözümü ve taleplerin dinlenilmesi noktasında bir araya geliyoruz. Muhtarlık halk ile devlet arasında bağ kuran köklü bir müessesedir. Muhtarlar bulundukları köy ve mahallelerde Devleti temsil etmektedirler. Bizler muhtarlarımızın iradesine, görüş ve önerilerine değer veren bir yönetim anlayışına sahibiz. 2022 yılında ilimiz genelinde birçok yatırım, destek ve projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkece kalkınmamızın temeli olan tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm alanlarında önemli gelişmeler sağladık. İlimiz ekonomisini ve istihdamını arttırmak için yoğun mesai harcadık. Çok şükür çalışmalarımızın meyvelerini aldık ve almaya da devam ediyoruz.

Bizler çalışmalarımızı, ‘Amasya’mız için sürdürülebilir kalkınma ve gelişim’ temelinde yürütmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah 2023 yılında da bu hedefle sürdüreceğimiz çalışmalarımızda muvaffak oluruz”dedi.

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir