Twitter’a Altın Tik İşareti Geliyor

Twitter’a Altın Tik İşareti Geliyor

Elon Musk, Twitter’ın manuel kimlik doğrulama ve farklı kullanıcı çeşitleri için farklı renkli onay işaretleriyle güncellenmiş Verified’ı önümüzdeki cuma günü başlatmayı planladığını tweetledi.

Musk, revize edilmiş doğrulama programının 29 Kasım’da başlayacağını söylemişti, ancak son tweetiyle tarih 2 Aralık olarak değişti.

“Şirketler için altın, hükümetler için gri, (ünlü olsun ya da olmasın) kişiler için de mavi tik geliyor. Tüm doğrulanmış hesaplar, tik etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacak” dedi.

Musk daha önce Twitter’ın “kuruluşlar için muhtemelen kişilerden farklı bir renk kontrolü kullanacağını” söylemişti. Ancak, bu renklerin ne olduğu ilk kez ortaya çıktı. Devlet ve endüstri de dahil olmak üzere tüm doğrulanmış kullanıcıların ayda 8 ABD doları tutarında Twitter Blue ücreti ödemek zorunda kalıp kalmayacağı ise henüz belli değil.

Bir başka tweetinde Musk, “kişiler, eğer o kuruluş tarafından doğrulanırsa, bir kuruluşa dahil olduklarını gösteren ikincil bir logoya daha sahip olabilecekler” diye ekledi. Bununla birlikte, diğer tüm bireysel kullanıcılar aynı mavi onay işaretine sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir