Sevgi Varsa Engel Yoktur

Sevgi Varsa Engel Yoktur

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen kahvaltı programında, Amasya Üniversitesi’nde görev yapan engelli personel, öğrenci ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Amasya Üniversitesi Rektörlük yemekhanesinde düzenlenen kahvaltı programına, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Prof. Dr. Halil Apaydın, Genel Sekreter Duran Çuhadar, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ile Amasya Üniversitesinde görev yapan engelli personel ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında misafirleri ile yakından ilgilenen Rektör Elmacı, her zaman engelli vatandaşlarımızın ve kurumumuzda görev yapan engelli personelimizin ve öğrencilerimizin yanında olduklarını belirtti.

Sevgican Anadolu Engelliler Genel Derneği Başkanı İsmail İlmaz konuşmasında; “Amasya Üniversitesi engellilerin topluma kaynaştırması noktasında mühim görevler gerçekleştirmiştir. Engelsiz Üniversite olarak 8 tane Turuncu Bayrak, 1 Tane Yeşil Bayrak almaya hak kazanmıştır. Bu vesile ile Engelli Dostu Sayın Rektörüm Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın şahsında Amasya Üniversitesi’ni tebrik ediyorum. Amasya Üniversitesi erişebilir bir kurumdur.  Gelin, engellilere engelsiz bir dünya kuralım” dedi.

Rektör Elmacı ise son dönemlerde ‘engellilik’ üzerine çok önemli çalışmalar yapıldığını kaydederek bu alandaki farkındalık çalışmalarının ve istihdam olanaklarının arttığını söyledi. Amasya Üniversitesi’nin fiziki alanlarının da engelli bireylerimizin kullanacağı şekilde düzenlendiğini ifade eden Elmacı, ‘Bedensel olarak engelli olmak bir noksanlık değildir; yeter ki saygımız, sevgimiz vicdanımız engelli olmasın. Hayatın her alanında olduğu gibi Sevgi varsa, saygı varsa, hayal varsa, ideal varsa engel yoktur.’ şeklinde konuştu.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir