Öğretmenler Günü Programı Belediye Kültür Merkezinde Gerçekleşti

Öğretmenler Günü Programı Belediye Kültür Merkezinde Gerçekleşti

Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı ve sunduğu öğretmenler günü programı Amasya Belediye Kültür Merkezi salonunda Amasya Valisi ve il protokolünün katılımlarıyla gerçekleşti.

Programda emekli öğretmenleri temsilen Adem Tektaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen ve Sayın Valimiz Mustafa Masatlı konuşma gerçekleştirdi. Programda ayrıca Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öğretmenler günü kutlama mesajı salonda okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen konuşmalarında: ”Öğretmenlik makamı kimi zaman Şeyh Edebali ile kimi zaman Akşemsettin ile kimi zaman Necmettin Yılmaz ile Aybüke Yalçın ve son olarak Gaziantep’te Şehit olan Öğretmen Ayşenur Alkan ile özdeşleşmiş yüce bir makamdır. Geçmişten aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi kendine kutsal bir vazife edinmiş bir meslek anlayışıyla yetiştirdiğimiz, kalbiyle kendi değerlerine aklıyla geleceğin gelişmelerine bağlı dinamik nesiller geleceğimizin teminatı olacaktır. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”dedi.

 Program sonunda Vali Mustafa MASATLI Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlere çiçek takdiminde bulundu, protokol üyeleri ve öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir