MSB Acı Haberi Duyurdu! Pençe-Kilit Harekatı’nda 4 Asker Şehit Oldu

MSB Acı Haberi Duyurdu! Pençe-Kilit Harekatı’nda 4 Asker Şehit Oldu

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu 4 asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığından yapılan bir diğer açıklamaya göre ise, aynı bölgede yıldırım düşmesi sonucu yaralanan 1 askerin daha şehit olduğu bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle ;

”Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Piyade Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu ve Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bir asker yıldırım çarpması sonucu şehit oldu

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir