Milli Hokeyciler Amasya Kampını Tamamladı

Milli Hokeyciler Amasya Kampını Tamamladı

A Milli Kadın Hokey Takımı, Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği Amasya kampının dördüncü etabını tamamladı.

Milli takım antrenörü Yasin Yükseler basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Amasya spor salonu’nda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını ve kentte 4 kamp gerçekleştirdiklerini aktaran Yükseler, “Hamburg öncesi Amasya’da son kampımızın hazırlıklarını bitirmiş bulunmaktayız. Sürece baktığımızda çok planlı bir süreç yaşadık.” dedi.

Milli takımın fizyolojik değerleri ve teknik becerilerinin en üst potansiyeli yakaladığını ifade eden Yükseler, “Bunu sahaya yansıtırsak Almanya’da daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım takımım bu çalışmaların karşılığını Almanya’da verir, Türkiye’ye başarılı bir şekilde dönmüş oluruz. Tabii birinci hedefimiz dünyakupası elemelerini geçmek yani ilk dörde kalırsak biz dünya kupasına katılma hakkı elde edeceğiz. Bu da Türk hokey tarihinin en önemli başarısı olacak. Ondan sonra da ülkemize bu çalışmanın karşılığı olan madalya ve kupayla dönmeyi sağlayacağız. Ben takımıma güveniyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Milliler, Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere ülkeye gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir