MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı Basın Açıklaması Yaptı

MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı Basın Açıklaması Yaptı

Amasya Belediye Başkanı iken görevinden istifa ederek MHP’den Amasya Milletvekili adayı olan Mehmet Sarı, yazılı ve görsel basında çıkan yalan haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı. Mehmet Sarı yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Sevgili basın mensupları arkadaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. Kamuoyunda mesnetsiz, kişilerin ve tarihlerin tamamıyla ilgisi ve alakasının olmadığı sadece yorumlarından kaynaklanan veya özellikle şuurlu bir şekilde programlı olarak saldırılarını anlatmak için bu basın açıklamasını yapıyorum.

Dün itibariyle çeşitli yazılı ve görsel basında Amasya’mızla alakalı bazı haberler yayınlamıştır. Bahsedilen haberlerde önceki dönemlerde bir dost meclisinde sarf ettiğim sözler kasıtlı halde bir gündem oluşturmak için Türkiye’nin huzurunu bozmak, siyasi maksatlı bir fiilin bir eylemin gerçekleştirilmesi için atılan ilk adam olarak değerlendiriyorum. Net olarak şunu söylüyorum bahsedilen, bahse konulu sözleri söylediğim tarihte ben Amasya Belediye Başkanı değildim. Ben şerefle 4 yıl görev yaptığım Amasya Belediyesi’nin bu işlere karıştırılmasında kasıt arıyorum, haksızlık yapılıyor. Ayrıca şuan ki Valimiz Mustafa Masatlı’nın isminin geçmesinin aslı astarı yoktur. Benim Belediye Başkanı olmadığım dönemde Sayın Masatlı’nın Vali olmasının mümkünatı yok. Çünkü Benim Belediye Başkanı olduğum dönemin ikinci yılında Sayın Masatlı Amasya Valiliği görevine gelmiştir. Bunlar kasıtlı yapılan yalan haberlerdir.

Sayın Masatlı çalışkan, dürüst, vakarlı, şahsiyetli, onurlu benimde kendine özellikle ve özellikle saygıda kusur etmemek adına gayret gösterdiğim, kendime bir büyük addettiğim Devletimizin çalışkan başarılı bir Valisidir. Bana göre de Amasya’ya gelmiş geçmiş Valilerin enlerinden birisidir. Elbette ki başarılı Valilerimizde gelmiş geçmiştir, belki de ben kendisini tanıdığım için böyle gördüğüm için bu şekilde söylüyor olabilirim ama bizimde gözlemlerimiz çalışmalarımız var .Sayın Valimiz Mustafa Masatlı’nın Amasya’mız için yaptığı çalışmaları ve gayretlerini görüyorum.

Ben bir Türk milliyetçisiyim, Atatürk milliyetçisiyim bir valiyle, makamla nasıl konuşulur bunu fevkalade bilirim. Şunu da kabul edelim ki bu haberlerin şehrimizin düzenini bozmak için yapıldığı kanaatinde değil bilincindeyim. Kamuoyunun bu konuda yanıltıldığının farkındayım bunlara beyhude diyorum ve bu mana da her şeyi kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bu bir iftiradır konuşmanın yapıldığı tarihte ben Belediye Başkanı değilim, haberlerde adı geçen Valimiz o tarihte şehrimizin Valisi değildir.

Mehmet Sarı olarak görüntülerdeki sözler bana aittir. Ben Amasya’nın menfaatinin olduğu yerde nasıl boyun bükeceğimi, Amasya’nın yok sayıldığı yerde nasıl tavır koyacağımı bütün Amasyalılar biliyor. Dün ki tavrım ne ise bugün ki tavrımda aynıdır yarında aynı olacaktır. Biraz daha ileri giderlerse bu tavrım biraz daha sert olacaktır. Amasya’nın yok sayılmasına asla müsaade etmeyeceğim.

Biz Amasyalılar olarak Cumhuriyet’in kurucu unsuruyuz. Cumhuriyet’in doğum belgesinin yazıldığı şehrin insanlarıyız, özgürlük meşalesinin yandığı şehrin yurttaşlarıyız.

Kamuoyunun bu konuda sağlıklı düşünmesini gereken bilgiyi almaları konusunda benimle iletişime geçip doğru bilgiye kaynağından ulaşmalarını arzu ediyorum’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir