Lise Öğrencisi Türkiye Geneli Şiir Yarışmasında Mansiyon Ödülü Aldı

Lise Öğrencisi Türkiye Geneli Şiir Yarışmasında Mansiyon Ödülü Aldı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Türkiye geneli resmi ve özel okullardaki lise öğrencileri arasında düzenlenen “Öğretmen Olmak” temalı şiir yarışmasında Amasya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Miyase TEKBIYIK mansiyon ödülü aldı.

Amasya Sosyal Bilimler Lisesi Salonunda yapılan törene öğrenciye ödül ve plaketi İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen tarafından takdim edildi.Törene İl Millî Eğitim Şube Müdürü Fatih Kamzeli de katıldı.

Yapılan törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen:” Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Türkiye geneli yapılan “Öğretmen Olmak”yarışmasınakatıltığı şiiri ile ödül alan öğrencimizi kutluyorum. Öğretmen olmak özel olmaktır. Sessizliğin hakim olduğu ortamda ses, karanlıkta güneş, kalbin derinliklerinden çıkan bir tutam sevda sözü. Sevda sözcükleri diyorum çünkü öğretmenlik bir sevdadır, koşulsuz sevebilmektir. Kalbini bu yolda rehber yapan öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum. Gönlüne öğretmen olmak sevgisi düşen ve bu duygularla şiir yazan bu kıymetli öğrencimizi de tebrik ediyorum.”dedi.

Törende bu ay içerisinde emekli olacak Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni için yapmış olduğu konuşmalarında : “Öğretmenimiz Adnan Çakıcı’ya bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür eder; bundan sonraki hayatında sağlık, sıhhat ve güzellikler dilerim.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir