Lise Öğrencilerinden Deprem Temalı Resim Sergisi

Lise Öğrencilerinden Deprem Temalı Resim Sergisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sesimi Duyan Var mı?” projesi kapsamında Amasya Şehit Recep Bodur Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü Fuaye Alanında resim sergisi düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Fuaye alanındaki sergi açılışını Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Amasya Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen gerçekleştirdiler.

Sergiledikleri eserler hakkında ziyaretçilere bilgi veren öğrenciler, sergilenen eserlerin çıkış noktasının başlangıçta Anadolu motifleri olduğunu, çalışmalar sürerken yaşanan 6 Şubat depremleriyle farklı bir boyut kazandığını ifade ettiler. Eserleri yaparken ki düşüncelerinin enkaz altında kalan insanların yaşadıklarını hissederek değiştiğini söyleyen öğrenciler, çalışmalarının yarısına geldiklerinde bu depremin yaşandığını ve kalan çalışmaları bu yönde tamamlamak istediklerini dile getirdiler.

Organizasyonda görev alan öğrenciler sosyal sorumluluğu ve dayanışmayı artırmak, depremden etkilenenlerle birlikte olmak, insanların farkındalığın farkına varmalarını istediklerini, bu amaçla bu sergiyi hazırladıklarını belirttiler.

Sergiyle ilgili konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen: “Milletçe yüreklerimizde yanan ateşin öğrencilerimizce kaleme döküldüğü, resmedildiği bu sergi yüreklerde iz bıraktı. Ziyaretçilerden büyük beğeni aldı.

Her zorluğun sonunda bir kolaylığın her karanlığın sonunda bir aydınlığın her gözyaşının sonunda bir ferahlığın olduğunu çok iyi biliyoruz. İçinden geçtiğimiz bu sancılı süreci unutmuyoruz. Hatıraları bizlerde olmaya, bizler de depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bugün de öğrencilerimiz duygularının yansımasını sergilediler. Eserlerini anlatırlarken öğrencilerimizin duygu dolu anları bizleri derinden etkiledi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir