Kılıçdaroğlu;Bundan Sonra Hiçbirşey Eskisi gibi Olmayacak

Kılıçdaroğlu;Bundan Sonra Hiçbirşey Eskisi gibi Olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’nda kurmaylarını tanıtıp CHP’nin yeni vizyonunu açıkladı.

 Programda ekonomi başta olmak üzere yeni projeler tanıtıldı. Kapanış konuşmasında sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, 5 dönüşüm maddesini tek tek açıklayarak, “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında artık bir daha acımasız, adaletsiz ve kutuplaşmış dönemleri yaşamayacağını vurguladı.

CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde ilan ettikleri gibi ülkenin üzerine çöken kara bulutları dağıtıp, Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştırma ve onu aşma kararlılığını bugün bir adım daha ileri taşıdıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Kurumları yeniden inşa edilmiş, sistemi yasal çerçeveye oturtulmuş, toplumsal güven ve huzurun hakim olduğu, bölgesinde barışın ve refahın merkezi haline geldiği bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Dolayısıyla meselemiz, sadece hükümeti devralma meselesi değildir. Mesele Mustafa Kemal Atatürk’ün o büyük hayaline sahip çıkmaktır ve onun vizyonunu tam anlamıyla hayata geçirmek inşallah bu bize nasip olacak.” diye konuştu.

 

Klılıçdaroğlu projelerimiz hazır. Kalıcı zenginleşmek için 5 kolonla dönüşümü gerçekleştireceğiz.

1. kolon: Endüstriyel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Başta İstanbul olmak üzere metropollerindeki yoğunluk anadoluda sağlanacak istihdamla dağılacak.

2. kolon: İşçi dönüşümü. Sağlayacağımız eğitimle işçiler daha donanımlı hale gelecek.

3. kolon: Enerjideki dönüşüm. Temiz enerji yatırımları yapılacak. Depolama işlemleri sağlanacak. Petrolün nerede olacağını tayin edemeyiz. Ama çipin nerede üretileceğini belirleyebiliriz. 21. yüzyılın sorunu çip krizidir.

4. kolon: Gıda bolluğu bereketi. Bu beceriksiz yönetim bizi buğdaya da nohuta da muhtaç hale getirdi. Göreceksiniz tarımdaki değişimimize 85 milyon tanık olacak. Süt üreten de kazancak. Et üreten de kazanacak. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek.

5. kolon: Hızlı istihdam sağlanacak. İlk başta 3,5 milyon kişiye iş istihdamı sağlanacak. Kişi başına düşen milli gelirimiz 20 bin doların üzerine çıkacak.

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ey dünya! Sana rakip olmak için geliyorum. Türkiye bir yıldız gibi parlayacak. Haydi arkadaşlar başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz….

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir